Anna Zuzanna Błaszczyk – reżyserka

Anna Zuzanna Błaszczyk

-filmowiec, ukończyła PWSFTviT w Łodzi, w 2006 r.  założyła własną firmę produkcyjną BLASZANKA STUDIO, aby realizować autorskie filmy dokumentalne (ostatnio również we współpracy z PISF oraz TVP1). W 2011 roku otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na eksperymentalny film taneczny InSide.

Filmografia

2011Warsztaty poszukiwania dźwięku – dokument o warsztatach muzycznych prowadzonych przez zespół MATRAGONA, Balnica/ w trakcie montażu

2010 – Kaczyka. Jest takie miejsce – dokument o zapomnianej polskiej wiosce na rumuńskiej Bukowinie (zrealizowany we współpracy z PISF oraz TVP1)

2009 – Człowiek – Henryk Musiałowicz dokument o wybitnym, nieustannie poszukującym, 95-cio letnim artyście. [ W maju 2009 Henryk Musiałowicz został uhonorowany złotym odznaczeniem Gloria Artis].

2006 Miłość jest jak… – dokument. Sześciu bohaterów próbuje odpowiedzieć na z pozoru banalne pytanie. Czym jest miłość? Dziecięce wyobrażenia i młodzieńcze poszukiwania zderzone są ze spokojną pewnością dwojga staruszków, którzy siedzą na ławce pod rozłożystym drzewem.

2003 – Sny – gwiazdki nie są do zabawy – dokument.  Życie kobiet z Domu Samotnej Matki poznajemy poprzez ich opowieści o własnych snach. Nocne marzenia odsłaniają brutalną rzeczywistość z jaką muszą zmagać się bohaterki filmu.

Strona internetowa

www.blaszanka.pl –  BLASZANKA STUDIOMożliwość komentowania została wyłączona.